بیمه لین
02166716591
خیابان ولیعصر- جنب خیابان رازی

متاسفانه شبانه در حیاط خانه ماشین ۲۰۶ اس دی خودو و پراید همسرم را فرد یا افراد نا مشخصی آتش زدند و گزارش آـش نشانی نیز حادثه را عمدی اعلام کرده است و صورت جلسه پلیس نیز انجام شده است در این حادثه علاوه بر ماشین های من و همسرم ماشین پراید همسایه نیز که در حیاط خانه در مجاورت ماشین های ما بود مقداری از عقب ماشین دچار سوختگی شد .ماشین بنده و همسرم بیمه بدنه کامل و شخص ثالث دارد ولی ماشین همسایه فقط شخص ثالث دارد کارشناس بیمه ماشین پژو اینجانب را بالا ۷۰ درصد سوختگی اعلام کردند و گزارش ان را جهت تصمیم گیری نهایی به تهران ارجاع دادند و پراید همسرم از شیشه عقب ماشین تا سپر عقب کامل سوخته و ماشین همسایه نیز گلگیر عقب سمت شاگرد و سپر ان و چراغ های عقبش سوخته است خواهشمندم راهنمای کنید که ایا به ماشین های ما خسارت پرداخت خواهد شد یا نه؟

بستگی به گزارشات تنظیمی کلانتری و آتش نشانی دارد.دلیل آتش سوزی اگر خصومت های شخصی باشد از محل بیمه نامه بدنه خسارت غیر قابل رسیدگی می باشد ولی از محل ثالث خسارت خودروی همسایه شما قابل پرداخت است.

سقف پرداخت خسارت بیمه بدنه در صورت نداشتن کروکی یا گزارش انتظامی چه قدر است؟

حدود ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان

اینجانب مدارک بیمه خودرو ام را گم کردم برای دریافت کارت بیمه چه کنم؟

با ارائه مستندات لازم به محل صدور بیمه نامه خود مراجعه تا گواهی بیمه نامه خود را دریافت نمایید.

آیا دربیمه های بدنه سند باید به نام باشد(قولنامه قابل قبول نمیباشد)؟

بله باید سند بنام باشد و قولنامه مورد قبول نمی باشد.

در بیمه بدنه اتومبیل خسارت ناشی از ترکیدن لاستیک چگونه پرداخت می شود؟

پنجاه درصد ارزش لاستیک لحاظ شده و از آن فرانشیز کسر می گردد و خسارت پرداخت می شود.در صورتیکه قیمت لاستیک خودرویتان کمتر از حد فرانشیز است(حادثه اول ده درصد حداقل پنجاه هزار تومان)پیشنهاد می گردد از گرفتن خسارت صرفنظر نمایید.

بطور کامل خطر تبعی نوسان قیمت را توضیح دهید.

اگر در اثر نوسانات قیمت خودرو در بازار خودروی شما با افزایش قیمت مواجه شد ، زمان وقوع خسارت احتمالی در بیمه نامه بدنه با داشتن پوشش مذکور ،خسارت شما بدون اعمال قاعده نسبی رسیدگی می گردد.

شرایط اعمال تخفیف بیمه نامه ثالث به بیمه نامه بدنه چیست؟

در صورتیکه از بیمه نامه بدنه خسارتی دریافت نشده باشد می توان تخفیف ثالث را در بدنه لحاظ نمود.

من بیمه بدنه دارم و تصادف کردم … آیا با این بیمه افت ماشین هم به من پرداخت می شود و قابل پیگیری هست یا خیر ؟

خیر. افت خودرو تحت پوشش بیمه نامه های ثالث و بدنه نمی باشد.

با توجه به اینکه دانش آموزان و بستگان درجه یک آنها می توانند از تخفیف گروهی ۲۰ درصد استفاده نمایند آیا برادر و خواهر دانش آموزان جزءبستگان درجه یک محسوب می گردند؟

خیر.فقط بستگان درجه یک می توانند تخفیف بگیرند.

آیا بیمه بدنه ماشین همسرم و تخفیف آن قابل انتقال به ماشین خودم می باشد؟

بله . در صورتیکه خودرو به اسم همسرتان باشد می توانید خودرویی که به اسم شما است را جایگزین نمایید.

چنانچه زمان بیمه بدنه منقضی شده باشه مجددا باید خودرو بازدید شود ؟ آیا از تخفیف استفاده نکردن از بیمه که سال قبل ۳۵ % بوده به دلیل منقضی شدن کسر می شود ؟ لطفا جدول تخفیف سالیانه استفاده نکردن از بیمه بدنه و ثالث را اطلاع رسانی فرمایید؟

خودرو باید بازدید شود.تخفیف تعلق می گیرد.در ثالث سال اول ۱۰،سال دوم ۱۵ سوم ۲۰ چهارم ۳۰ پنجم ۴۰ ششم ۵۰ هفتم ۶۰ هشتم و بالاتر ۷۰ درصد تخفیف و در بیمه نامه بدنه سال اول ۲۵ دوم ۳۵ سوم ۴۵ و چهارم و بالاتر ۶۰ درصد تخفیف عدم خسارت ارائه می شود.

آیا شیشه شکسته جلوی اتومبیل شامل بیمه بدنه می شود؟

اگر در اثر حادثه باشد بله

یکی از دوستان بنده ۱۰ روز پیش در خیابان لویزان با یک پژو ۴۰۵ تصادف میکند که مقصر اصلی راننده پژو میباشد و از بیمه شخص ثالث راننده مخاطی استفاده شده است که مبلغ ۹۸۰ هزار تومان از بیمه دریافت شده است ولی متاسفانه کمتر از هزینه های بیرون دریافت کرده است حال میتواند از بیمه بدنه خودش استفاده کند؟

خیر.در صورت اختلاف می توانستید به بیمه اعلام نموده و با معرفی به یکی از نمایندگی های مجاز با همان مبلغ خودرو را بازسازی می نمودید.

بنده یک دستگاه سمند داشته که به مدت شش سال بیمه بدنه بوده و تخیف کامل می گرفته ام و قیمت ماشین در آن بیمه ۹ میلیون تومان قید شده است. ماشین سمند فروخته و هم اکنون آن بیمه را نگه داشته و ماشینی ۳۰ میلیون تومانی خریده ام . چگونه می توانم آن بیمه بدنه را به ماشین جدیدم اختصاص دهم. و هزینه جدید چگونه محاسبه می گردد؟

با مراجعه به یکی از نمایندگی ها در صورتیکه سند خودروی جدید به نام شما شده باشد می توانید خودروی جدید را جایگزین نمایید.

ماشینم قبلا بیمه بدنه ایران داشته الان می خواهم انتقال بدم به ماشین دیگری که تازه خریداری کردم ولی کارگزار بیمه می گوید باید ماشین به نامم باشد در صورتی که من ماشین جدید را بصورت قولنامه ای خریداری کرده ام و ماشین قبلی هم همینطور بصورت قولنامه ای بود؟ باید چه کار کنم ؟

شما در صورتی می توانید بیمه بدنه خودرویتان را به خودروی جدید منتقل نمایید که سند قطعی خودروی جدید بنام شما یا همسرتان شده باشد و در غیر اینصورت امکان این انتقال بصورت قولنامه ای نمی باشد.

لطفا بفرمایید که در هر حادثه تصادف رانندگی که منجر به دریافت هزینه خسارت از بیمه گردد چه مقدار (درصد از کل) باید به عنوان فرانشیز کسر گردد؟

فرانشیز مر بوط به بیمه نامه بدنه می باشد .در حادثه اول ۱۰ درصد و در حادثه دوم ۲۰ درصد از کل خسارت فرانشیز می باشد.

تا زمانی که طی بازدیدکارشناس از یک خودرو اعلام می گردد تعویض اطاق صورت گیرد چه لوازمی بایدتعویض شود

اسکلت اطاق و لوازمی که در برگ کارشناسی قید گردیده است.

یک دستگاه اتومبیل پیکان مزدا ازطرف خ فرعی باسرعت زیاد به ماشین بنده زده ومتواری گردید.وطبق برآورد نمایندگی سایپا درحدود یک میلیون تومان هزینه خواهد شد.حالا سوال اینجاست بنده از شرایط ومقررات بیمه اطلاع نداشتم که افسرراهنمایی ورانندگی کروکی بکشد وکارشناس اتومبیل بیمه ایران نیزنظربدهد،چطوری به حق وحقوق خودم برسم؟

اگر شماره شهربانی خودرویی که متواری شده را دارید باید از طریق مراجع قضایی پیگیری نمایید و در صورتیکه موفق نشدید شماره شهربانی را بیابید می توانید با مراجعه به یکی از شعب خسارتی تشکیل پرونده نمایید و تا سقف خسارت بدون کروکی پرونده شما بررسی می گردد.

سرقت کلی یعنی چی؟ وآیااگه ظبط ماشین ویاهرجزدیگه ای ازماشین برده شودخسارت به آن تعلق میگیرد؟

سرقت کلی یعنی اینکه خودرو توسط سارق بصورت کامل به سرقت رفته باشد یعنی خودرو را به هر صورت روشن نماید و از محل به سرقت ببرد و یا اینکه به هر طریق دیگری(مثلا با جرثقیل) خودرو را بسرقت ببرد.حال اگر خودرو دچار سرقت کلی شده باشد و در آینده کشف گردد و سارق لوازم خودرو از جمله ضبط را سرقت کرده باشد خسارت جبران می گردد.اما اگر خودرو در جایی پارک باشد و ضبط یا هر قطعه دیگری از خودرو به سرقت برود (یعنی سرقت درجا)در اینصورت اگر شما پوشش سرقت در جا را برای این قطعات خریداری نموده باشید و یا سرقت در جای کلی قطعات را ابتیاع نموده باشید خسارت پرداخت می گردد در غیر اینصورت خسارت غیر قابل پرداخت است.

تصادفی که خسارتی باشد و مقصر از پشت زده آیا افت ماشین هم قابل احتساب است؟

خیر.افت خودرو تحت پوشش نمی باشد.

کشنده البرز تحت پوشش بیمه بدنه بیمه ایران میباشد در هنگام رانندگی درشب سنگی به شیشه جلو اصابت کرده وشکسته ایا می توانم از بیمه استفاده کنم ؟

با مراجعه به یکی از شعب خسارت می توانید خسارت خود را دریافت نمایید.

من مدت ۳سال است که یک دستگاه دنگ فنگ کشنده از شرکت رایان سایپا خریداری کردم وامروز در یک صانحه تصادف از طرف راهنمایی و رانندگی مورد مقصر قرار گرفتم حال از شما تقاضا مندم مرا راهنمایی نمایید که چگونه می توانم برای جبران خسارت از بیمه بدنه استفاده نمایم؟

با مراجعه به یکی از شعب خسارتی بیمه ایران به همراه مستندات(از جمله کروکی،اصل بیمه نامه ثالث و بدنه ،سند ، کارت ملی، گواهینامه و….)می توانید تشکیل پرونده داده و خسارت خود را دریافت نمایید.

آیا می توان بیمه بدنه خریداری شده را بازخرید نمود ؟

بله ، ولی حق بیمه برگشتی به صورت تعرفه کوتاه مدت محاسبه خواهد شد ، یعنی میزان حق بیمه برگشتی کمتر از روزشمار خواهد بود.

آیا شخصی که بیمه بدنه دارد می تواند ، مقصر حادثه را به خاطر رضای خدا ببخشد واز بیمه بدنه خود استفاده کند ؟

آیا شخصی که بیمه بدنه دارد می تواند ، مقصر حادثه را به خاطر رضای خدا ببخشد واز بیمه بدنه خود استفاده کند ؟
خیر ، مبلغ خسارت از اموال شرکتهای بیمه است ودر این صورت باید مقصر را به شرکت معرفی کند و وکالت پیگیری خسارت را به شرکت بیمه منتقل کند وسپس از بیمه خود استفاده نمایدکه در اینصورت فرانشیزمربوطه نصف خواهد شد، در هرصورت بخشش مقصر حادثه به معنای صرفنظر کردن از خسارت می باشد .

بیمه ‌بدنه‌، خسارتهای‌ ناشی‌ از کدام‌ خطرها راجبران‌ می‌کند ؟

۱-آتش‌سوزی‌، انفجار و صاعقه‌. ۲ – سرقت‌ کلی ‌اتومبیل‌ و طبق‌شرایط بیمه‌نامه‌،سرقت ‌لوازم‌ اضافی‌ و غیره‌. ۳ – واژگون‌شدن‌ و تصادف‌ وسیله‌ نقلیه‌. ۴ – هزینه‌ ایاب‌ و ذهاب‌ ایامی‌که‌ اتومبیل‌ برای‌ بازسازی ‌در تعمیرگاه‌ است‌.

ادامه مطلب

تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد.